השכרת רכב בנירנברג

נירנברג מהווה מרכז תרבותי ואומנותי, והיא מושכת אליה המון תיירים מכל העולם. העיר תמיד נחשבה כמתקדמת במיוחד בנושאים כמו מדע, טכנולוגיה ואפילו הדפסות, ואף הייתה הראשונה שהציגה בית דפוס מתפעל. בעבר, נירנברג אף היוותה מרכז לאנשי רוח, והעבודות המפורסמות ביותר של האסטרונום ניקולאס קופרניקוס פורסמו בנירנברג ב-1543. למרות שנהרסה כמעט לחלוטין במלחמת העולם השנייה, הרבה מאוד מהבניינים המרכזיים בעיר העתיקה (אלטשטאדט) שוחזרו בצורה כמעט מדויקת, כך שהאזור נראה שמור ומודרני, עם טאץ' עתיק ומעניין. למעשה, מרבית האטרקציות המרכזיות בנירנברג ממוקמות ליד החומה הגדולה שמקיפה את העיר העתיקה, ואורכה לא פחות מחמישה קילומטרים. אנשים שאוהבים טיולים ארוכים יחסית, ימצאו את הדרך הזו כאטרקציה מרהיבה.

המוזיאון הלאומי של גרמניה נמצא בנירנברג, כמו גם מוזיאון התחבורה הלאומי. העיר גם מוצפת בטירות וקתדרלות מהממות והחומה, כאמור, היא אטרקציה בפני עצמה עבור חובבי השיטוטים בערים הגדולות. גם העבר מקבל בה ביטוי עם מרכז תיעודי בו היו נערכות בעבר התאספויות נאציות, וכמובן, תוכלו למצוא בעיר לא מעט מבנים מעניינים, טיילות, מסעדות ברמה גבוהה (כולל כאלו עם כוכבי מישלן) ועוד. העיר ידידותית מאוד לתייר הממוצע, שכן היא מגוונת ומציעה לא מעט אפשרויות, החל ממבנים עתיקים ועד לשופינג מודרני בקניוני ענק. חלק גדול מהאטרקציות המרכזיות, כאמור, נמצא ליד וסביב החומה, אך כאשר רוצים לחוות את כל העיר במלואה, אפשר לשקול ולשכור רכב, על מנת לייעל מאוד את ההסתובבות בעיר, ולחסוך זמן חשוב.

car rental in nuremberg

כמה זה עולה לנו?

השכרת רכב בנירנברג היא זולה ונגישה באופן יחסי לערים אחרות בגרמניה. השכרה של רכב פרייבט תעלה לכם סביבות 22 אירו ליממה, לא כולל דלק, בעוד השכרת סטיישן וואגן גדול ומרווח תעלה לכם כ-45 אירו ליממה, קצת מתחת לממוצע הארצי. מרבית הרכבים יעלו לכם בין 30 ל-40 אירו ביממה, כאשר יש אופציה לרכבי יוקרה ואף לרכבי שטח, במחירים גבוהים יותר. כל חברות השכרת הרכב הגדולות עובדות בנירנברג, והמגוון הוא רחב, כמו גם התחרות שעוזרת למחירים לרדת. עם זאת, ידוע כי יש מגוון פרמטרים שמשפיעים על המחיר, כמו סוג הרכב, גודלו, תוספות כאלו או אחרות וכמובן מועד ההזמנה ואורכה. נסו לשמור על קשר עם נציגים מחברות ההשכרה ברשת או בטלפון, לוודא כי ההזמנה שלכם בתוקף ואפילו אף לנסות להשיג הנחות או הטבות כאלו ואחרות.

מתי להזמין?

חודשים יוני ויולי הם חודשים עמוסים מאוד בנירנברג, וכדאי להתכונן לנושא בהתאם אם ברצונכם להזמין רכב. העונה החמה מלאה בתיירים והזמינות של רכבים מותאמים היא קטנה במיוחד. לכן, יש להזמין את הרכב כחודש או אפילו חודשיים מראש. יתרה מכך, אם אתם מגיעים בשיא העונה, יש לנסות ולבצע את ההזמנה כבר אחרי הזמנת הטיסה והמלון, גם אם מדובר בכמה חודשים לפני ההגעה לעיר, וזאת על מנת להבטיח שהרכב שלכם יחכה לכם, עם כל הצרכים שלכם, בחניון הרלוונטי לכם. גם במרץ ואפריל יש לא מעט תיירים בנירנברג, ואפילו באוגוסט, אך אין ספק שלאור לוח השנה השנתי של העיר, הרוב המוחלט של האירועים מתרכז בחודשיים הללו, שבאים לחגוג את המהות של נירנברג.

הפסטיבל הראשון הוא פסטיבל "העיר העתיקה" שאורך כשבוע במהלך יוני, וכולל הופעות רבות ואירועי פולק. גם שבוע האורגן הבינלאומי נערך בעיר, ומנגנים בו מיטב האומנים בעולם. שני הפסטיבלים האלה ידועים ככאלה שפוקקים את העיר בצורה משמעותית. נירנברג יחסית קרובה למינכן ונמצאת בתוך חבל בוואריה, אזי שכל אירוע משמעותי שקורה במינכן, מביא איתו עומס יחסי גם לנירנברג, כך שחשוב לבדוק גם את לוחות הזמנים באזור לפני הזמנת הרכב, אם אינכם רוצים לנסוע בעיר פקוקה. באופן כללי, הגישה לאוטובאנים המובילים למינכן ולאוגסבורג היא נוחה מאוד ואתם תחוו פקקים, כמו בכל מקום בגרמניה, באזור חג המולד וראש השנה. נירנברג, כאמור, היא עיר עם מינימום פקקים, אם כי עדיין, את הנסיעות ביום חמישי, עדיף לדחות לאחרי שעות העומס, ואם לדייק, אחרי השעה 17:00.

איזה רכב כדאי לבחור?

הנהיגה בנירנברג היא אורבנית ברובה המוחלט, ולכן רכבי פרייבט יספיקו לאנשים שבאים לחוות את העיר. עם זאת, כאשר אתם רוצים לנסוע קצת לפריפריה, ולעבור באוגסבורג או מינכן, ואפילו לפרנקפורט או בודפשט, תצטרכו רכב שהוא מעט גדול יותר, עם יותר מקום למזוודות, וכזה שיש לו שטח פנימי רחב יותר. אף אחד לא רוצה לנסוע בצפיפות, וקחו בחשבון את אורך הנסיעה שלכם, כאשר אתם בוחרים את הרכב. נירנברג היא עיר ידידותית יחסית לנהגים והתשתיות הן ברמה סבירה, גם בעיר העתיקה והמשוחזרת. עם זאת, מרבית התיירים מעדיפים להחנות את הרכב מחוץ לעיר העתיקה והאטרקציות הבולטות, כדי לא להיקלע לאזורים צפופים וחסרי חנייה. התחבורה הציבורית בנירנברג מוסדרת ואיכותית, ואפשר להסתדר בה בקלות, עם קצת הכנה מראש.

רישיון נהיגה בינלאומי

ישנו צורך ברישיון נהיגה בינלאומי כאשר רוצים לשכור רכב בנירנברג, כמו בכל מקום אחר בגרמניה. חברות ההשכרה דורשות לראות את כל המסמכים הרלוונטיים לפני שהן מוסרות את המפתחות לרכבים ובמסגרת החתימה על העסקה.

הנהיגה והניווט בעיר

נירנברג היא עיר שנבנתה מחדש, אם כי היא שמרה על האופי העתיק שלה. הכבישים הם כאמור סבירים, אם כי לא ברמה גבוהה במיוחד, לבטח באלטשדאט, ויש אנשים שמעדיפים להימנע מכניסה לאזור המורכב הזה. בפריפריה, נירנברג היא לא שונה מכל עיר אחרת בגרמניה ויש בה חנייה לרוב. חשוב להשתמש באפליקציות הניווט השונות כדי להצליח להתמודד עם הדרכים, שיכולות להיות מסועפות מעט. תרבות הנהיגה בגרמניה היא אגרסיבית מאוד, כמו בישראל, ולכן ישראלים רבים נהנים מהנהיגה באוטובאנים. עם זאת, בעיר כמו נירנברג, העדיפות היא לנסוע יותר לאט, להתאים את עצמכם לסביבה ולהימנע מכניסות לאזורים העמוסים יותר, כמו אלו סביב החומה או באזור השווקים. מנגד, האזורים המסחריים והחדשים בנירנברג מותאמים לתיירים, וקל מאוד למצוא קניונים לערוך בהם שופינג בעיר, עם גישה נוחה לרכבים.

החניה בנירנברג

החניה בנירנברג היא זמינה ונוחה מחוץ לאזורים המתוירים במיוחד. כל מה שלא נוגע לחומה או לאזור השווקים הוא נוח, קל, ברור לעין ומוסדר. קל למצוא חניה ברחבי העיר והתשלום הוא סטנדרטי לחלוטין. באזורים החמים תתקשו למצוא חניה, ותאלצו להסתפק בחניונים שהם מעט יקרים יותר. הרבה אנשים מעדיפים לחנות רחוק מהאזור, ולהתקדם לשם ברגל ובכל מקרה, נסו להיעזר באפליקציית EASYGO הידועה, שתעזור לכם בנושא שמירת חניה בחניונים, הכוונה לחניות ריקות ועוד. בניגוד לעיר העתיקה, האזור המסחרי של נירנברג הוא מותאם להגעה של רכבים רבים, ותוכלו למצוא שם חניה בשפע, שכן מדובר בעיר קלאסית לעשות בה קניות ונמצאים בה מיטב המותגים המובילים בעולם, בתוך קניונים גדולים. קחו את כל האופציות העומדות בפניכם בנירנברג בחשבון, וחשבו על כך שלאור יופייה של העיר העתיקה, אפשר לשים את הרכב קצת רחוק, לשלם יחסית מעט, ולעשות מסע מהמם ליד החומה כדי לחוות את כל האטרקציות בצורה מלאה, לפני שממשיכים הלאה לאיזה ארוחה במסעדת שף.