השכרת רכב ביער השחור

היער השחור, או בשמו המקומי – השוורצוולד, מורכב למעשה מרכס הררי באזור באדן וורטמבורג שבגרמניה. לא הרבה אנשים יודעים זאת, אך היער השחור מהווה את התפאורה לכל האגדות המפורסמות של האחים גרים. ביער השחור, שהפך ליעד פופולרי מאוד בשנים האחרונות עבור התייר הישראלי, אפשר למצוא מעיינות חמים, אתרי ספא רבים, ונהרות עם מים שקופים בין השאר, המשתלבים בצורה נהדרת עם הטבע הפסטורלי באזור. מרבית התיירים שמגיעים ליער השחור, מבינים שכדי לנצל היטב את האזור, צריך לשכור רכב או קראוון, שיעזור להגיע בקלות ובמהירות מאזור לאזור, על פני היער שמשתרע על שטח של 160 קילומטרים מצפון לדרום.

הביקורים ביער השחור הם שונים ממקומות אחרים בגרמניה. מדובר בסוג שונה של חופשה, שמתאימה יותר למשפחות עם ילדים בגילאי ביניים ופחות לילדים קטנים או זוגות רומנטיים. אופציית הקראוון או הרכב היא מתבקשת, כאשר קראוון מתאים למשפחות הרפתקניות יותר, שרוצות לישון בקראוון עצמו או בשטח, והאופציה של השכרת רכב ביער השחור מתאימה לאנשים שרוצים לבקר ביער הקסום, אך פחות מתחברים לעניין השהות בחוץ יותר מעבר למה שצריך ומעדיפים לבלות את הלילות במלונות מוסדרים. יש כמה אופציות כאשר רוצים לשכור רכב ביער השחור, וכדאי להבין את המשמעויות של כולן.

black forest car rental

כמה זה עולה לנו?

השכרת רכב ביער השחור היא יקרה יותר משמעותית משאר היעדים בגרמניה, וזאת לאור העובדה, שלא מדובר בשירות שהוא רשות, אלא אלמנט קריטי בפרקטיקה של הטיול. השכרת רכב פרייבט לשני אנשים ועם מקום לשתי מזוודות תעלה כ-35 אירו ליממה, מחיר שהוא כמעט כפול מהשכרה בערים הגדולות באזור. סטיישן וואגן מרווח יכול לעלות לכם גם למעלה מ-60 אירו ליממה, כאשר המחירים הללו לא כוללים, כמובן, את הדלק והעלויות של תוספות שונות. אם האופציה של קראוון מדברת אליכם, אפשר לשכור אותו תמורת כ-60 אירו ליממה, לא כולל כל העלויות הנלוות של התפעול שלו, שיכולות להגיע גם הן לכמה עשרות אירו בשבוע. ניתן לשכור רכבים מכל אחד מנמלי התעופה הקרובים ליער, כולל ציריך, שטוטגרט, באזל, שטרסבורג וקרלסוהה בין השאר, ולנסוע כשעתיים וחצי עד שלוש עד שמגיעים לתחומיו. אם ברצונכם לשכור קראוון, עדיף שתגיעו לאזור ומשם תמשיכו איתו.

מתי להזמין?

כאמור, כל אזור היער השחור, על פני עשרות הקילומטרים שלו, הפך פופולרי מאוד עבור הרבה מטיילים, מכאלו שאוהבים טרקים ועד לאלו שרוצים להתפנק עם בטן גב. מעטים הם המקומות באירופה בהם ניתן לצאת לטיול באזור כל כך קסום ומסודר, וליהנות מפינוקים שונים לצד הדרך, ובמקביל, לקבל את האופציה לעשות קמפינג באזורים מוסדרים. לכן, משפחות רבות מתכננות את הטיול הזה במשך הרבה מאוד זמן. הדבר הנכון לעשות הוא לתכנן את הטיול כולו, לרבות הזמנת הרכב או הקראוון, כחצי שנה מראש, ולבצע את ההזמנות כדי לא להיתקע עם אופציות לא נוחות או פחות טובות. בטיול שכזה, עדיף להשקיע במיוחד בתחבורה, כדי לנהוג בבטיחות ובנוחות, ולהצליח ליהנות מהחוויה מבלי להתעסק עם תקלות טכניות או אי נוחות שתשפיע על כל המשפחה.

מרבית המשפחות מגיעות לאזור בחודשי הקיץ – יולי ואוגוסט, בשיא עונת התיירות. המקום לא מרגיש תמיד עמוס, וזה מה שנוח בו. ההזמנה צריכה להיעשות זמן רב מראש עד כמה שניתן, ויש לתכנן מראש גם את העצירות בדרך, לבדוק לגבי תחנות דלק וכמובן אזורים בהם יכולים להחנות קראוונים. יש גם כמה מלונות והוסטלים לצד הדרך, כמובן, אשר מתאימים לאנשים שרוצים לישון במקומות סגורים, ולא לחוות את חווית הקראוונים עד הסוף, שכן היא לא מתאימה לכל אחד. היער השחור מהווה טיול משפחתי אידאלי עבור הרבה סוגים של משפחות, שכן הוא משלב מספר רב של אלמנטים שיכולים להתאים לכל אחד.

מה בוחרים?

טיול קראוונים יעביר לכם את החוויה של היער השחור בצורה אידאלית. יש קראוונים שמתאימים ל-4 אנשים ואחרים לחמישה. הכבישים באזור היער השחור מוכנים ומותאמים לטיולי קראוונים, ויש הרבה אתרים בהם אפשר לבקר ולחנות עם הרכב. כל קראוון מאובזר במספר מיטות מתאים, כולל חדר הורים, מתחם משותף, אמבטיה, שירותים ומטבח, ולמעשה מתנהל כמו בית קטן לכל דבר. יש אפשרות להוסיף אלמנטים כמו מערכות בידור וכו’, ובכל מקרה, חשוב לעבור הדרכה כי התפעול של קראוון שונה מתפעול של רכב, גם באספקט של נהיגה וגם באספקט הטכני, של ריקון האסלות והמים, ומילוי הדלק. כאשר מבררים לגבי השכרת קראוון רואים כי התענוג הוא לא כל כך יקר ביחס לאלטרנטיבות. העלות של טיול קראוונים הוא זול בהרבה מטיול במלון כזה או אחר ומהר מאוד מגיעים למסקנה שמקבלים הרבה יותר מבחינת ערכו של הכסף. 

האלטרנטיבה, במקרה הזה, היא השכרת רכב. גם כאן, חשוב מאוד לדאוג למרווחים ולרכב גדול ונוח. לרוב, מגיעים עם הרבה מאוד ציוד, כך שיש צורך בתא מטען גדול, ובנוסף, רוצים להרגיש בנוח במהלך הנסיעות, שהן ארוכות יחסית. השכרת סטיישן וואגן גדול היא האלטרנטיבה הטובה ביותר לקראוון, אך יש גם רכבי מנהלים גדולים ורכבי שטח ו-4 על 4, שיכולים להיות אופציה מצוינת, עבור מי שבוחר בסוג טיול שהוא יותר אקסטרימי.

רישיון נהיגה בינלאומי

בין אם בחרתם בהשכרה של קראוון או רכב רגיל, רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף הוא הכרח כאשר רוצים לבצע השכרת רכב ביער השחור בפרט ובגרמניה בכלל.

הנהיגה והניווט ביער השחור

התוואי באזור היער השחור הוא כמובן שונה מהערים הגדולות בגרמניה. נהיגת שטח היא שונה מאוד מנהיגה בעיר, ויש אתגרים אחרים. אין פקקים, צפיפות או כלי רכב יחידניים, אך יש עצים, דרכים לא סלולות ומעקות בקרבת אזורים הרריים. לכן, חשוב לנסוע לאט במיוחד, לא למהר, ובעיקר לקבל הדרכה, אם אפשר, לבטח אם שוכרים קראוון. ביער השחור ישנן נקודות רבות בהן יכולים התיירים לעצור כדי להתרענן, לאכול ולישון, וכדאי מאוד לסמן אותן במפה. הטיול יכול ללכת לכמה כיוונים שונים, ואם ברצונכם ללכת על הפן האקסטרימי, שווה לשכור רכב שטח ואולי אף לצאת ליער עם מדריך, שיעזור לכם לקבל את מנת האדרנלין שלכם.

היער השחור נמצא אמנם באזור ירוק ופסטורלי, אך הוא אינו רחוק מהערים הגדולות ולכן מחובר לכמה אוטובאנים מרכזיים. חשוב מאוד להשתמש באפליקציות הניווט הייעודיות כדי לא ללכת לאיבוד, שכן קל מאוד להסתבך באזורים מיוערים. הנהיגה בערים בגרמניה היא די אגרסיבית, והמעבר ליער יכול להיות מאתגר עבור תיירים שנהגו בערים הגדולות. הסוד הוא להנמיך מהירות, להבין את גודל וסוג הרכב שאתם נוהגים בו ולנסות ליהנות במקביל לזהירות מרבית תחת הנסיבות הפסטורליות.

החנייה ביער השחור

החניות הייעודיות מפוזרות לכל אורך ורוחב היער השחור. ישנן חניות המותאמות לשהות ממושכת של קראוונים ואחרות שייעודיות לרכבים פרטיים. השתדלו לא להחנות את הרכבים במקומות שהם אינם ייעודיים, מכיוון שהם עלולים להפריע למטיילים ולרכבים במקום וכמובן גם להזיק לחיות הבר המקומיות. החניונים הם בחלקם חינמיים ובחלקם כוללים עלות משנית ללילה, עבור אותם קראוונים. בסופו של דבר, לא תתקלו בבעיות חנייה ביער השחור, גם לא בעונות העמוסות של יולי אוגוסט.