טיסות לשטוטגרט

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

שטוטגרט (Stuttgart) היא אחת הערים החשובות ביותר בגרמניה, ולא בכדי – מדובר בבירת מדינת באדן-וירטמברג (Baden-Württemberg) הנמצאת בדרום מערב גרמניה, שהיא המדינה השלישית בגודלה מבין 16 המדינות המרכיבות את גרמניה. היא עיר גדולה, המאוכלסת על ידי כ-600 אלף תושבים רק בעיר עצמה, ועוד יותר מ-4.5 מיליון במטרופולין כולו. היא קיימת מאז ימי האימפריה הרומית, ולכן מציגה בפני המבקרים בה היסטוריה עשירה ותרבות מרשימה. היא עיר רב-תרבותית ביותר, שכן כ-40 אחוזים מהעיר הם תושבים שהם או הוריהם היגרו אליה.

כיום, על אף היותה מרכז חשוב לאקדמיה ותרבות, שטוטגרט ידועה בעיקר בתעשיית הרכב שלה. שתיים מחברות הרכב היוקרתיות ביותר בעולם, דיימלר MG (היצרנית של מרצדס) ופורשה, התחילו את דרכן בעיר ועדיין מחזיקות בה את המטה הראשי שלהן. 

Stuttgart flights

מתי כדאי לבקר בשטוטגרט?

בדומה לרוב הערים באירופה, גם בשטוטגרט עונת התיירות נקבעת על פי שני פרמטרים עיקריים – מזג האוויר ושנת הלימודים. מזג האוויר בשטוטגרט מתאים לזה של מדינה אירופאית צפונית יחסית, משמע שבחודשי החורף הוא מגיע לטמפרטורות נמוכות שמקשות על התיירים ומדללות את מספר המבקרים בעיר. אין ספק שהשיא במספר התיירים מגיע בחודשי הקיץ, בדגש על תחילתו. החודשים יוני ויולי מתאפיינים במספר התיירים הגדול ביותר במהלך השנה כולה, כשהעלייה מתחילה כבר מאמצע אפריל. מספר התיירים יורד ככל שמתקדמים הקיץ והסתיו, ובחודשי החורף מגיע לשפל.

מספר התיירים המבקרים בעיר משפיע כמובן על העלויות של השירותים השונים המוצעים לתיירים, ובכללם הטיסות, בתי המלונות וההארחה וכן האטרקציות השונות. כמו כן, הוא קובע את העומס באתרי התיירות, ששטוטגרט משופעת בהם. בשיא עונת התיירות מחירי הטיסות, מקומות הלינה והאטרקציות מאמירים, ויכולים להכפיל ולשלש את עלותם בחודשי השפל.

אם אתם רוצים לטייל עם הילדים בחופשת הקיץ, ניתן בהחלט לעשות זאת ומובטח לכם מזג אוויר אופטימלי ביחס לשטוטגרט. עם זאת, קחו בחשבון שאתם עלולים לשלם סכומים נכבדים מאוד על הטיול הזה. אם אתם מוכנים לאתגר את עצמכם בחורף אירופאי במלוא הדרו, לטוב ולמוטב, אזי חופשה בחורף יכולה לעלות לכם פחות באופן משמעותי ביותר.

טיסות ושדות תעופה בשטוטגרט

אין טיסות ישירות מישראל לשטוטגרט, כך בכל מקרה תצטרכו להסתפק בטיסה עם עצירת ביניים. עם זאת, בשל החשיבות של העיר, תוכלו למצוא אליה טיסות מהמון יעדים בכל רחבי אירופה (וגם מחוצה לה), מה שמרחיב מאוד את המגוון של הטיסות שתוכלו לקחת.

אם אתם לא מעוניינים לבזבז זמן על נסיעה בתחבורה ציבורית או ברכב שכור ברחבי גרמניה, ודאי תשמחו לשמוע ששטוטגרט מתהדרת בשדה תעופה בינלאומי גדול וחדיש, כזה המוכן ומזומן לקבל טיסות מכל אירופה ואפילו מצפון אמריקה. השדה בשטוטגרט (STR) הוא השישי בגודלו בגרמניה מבחינת נפח נוסעים, כשבשנת 2018 עברו בו קרוב ל-12 מיליון נוסעים. הוא ממוקם כ-13 קילומטר דרומית לעיר עצמה, ומחובר אליה ברשת תחבורה מדויקת וקפדנית. כיום הוא קרוי על שמו של ראש עיריית שטוטגרט לשעבר, מנפרד רומל, שהוא בנו של הקצין הנאצי הידוע לשמצה.

ניתן להשתמש גם בשדות גדולים אחרים הקרובים לשטוטגרט, שאליהם תוכלו להגיע בטיסה ישירה ומהם תוכלו לנסוע לעיר בתחבורה ציבורית או ברכב שכור. שדה אחד שבו ניתן להשתמש, הוא השדה בפרנקפורט (FRA). זהו השדה הגדול ביותר בגרמניה, הרביעי בגודלו באירופה, ואחד החשובים ביותר בעולם כולו. עם שלל התארים הללו, אתם יכולים להיות בטוחים בשדה התעופה של פרנקפורט תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים (וכנראה גם את מה שאתם לא צריכים). לשדה הזה יש היסטוריה עשירה, והוא שימש הן את גרמניה הנאצית והן את בעלות הברית בזמן מלחמת העולם השנייה. 

בימינו, השדה הוא אחד העמוסים בעולם, כשבשנת 2018 עברו בו קרוב לשבעים מיליון נוסעים. טיסות ישירות בין פרנקפורט לשדה התעופה בן גוריון מבוצעות באופן סדיר הן על ידי אל על, והן על ידי חברת התעופה הגרמנית לופטנזה. משדה התעופה בפרנקפורט תוכלו להגיע לשטוטגרט באמצעות רכבת היוצאת בכל שעה, שנסיעתה אורכת כשעה ורבע.

בשל הקרבה הרבה של שטוטגרט אל הגבול עם שווייץ, המעוניינים להגיע אל העיר בטיסה ישירה יכולים לטוס גם לשדה התעופה בציריך, שווייץ (ZRH), ומשם להגיע ברכבת אל שטוטגרט. זהו שדה התעופה הגדול ביותר בשווייץ, ובשנת 2019 הוא הוכתר כאחד מעשרת שדות התעופה הטובים ביותר בעולם על ידי דירוג Skytrax. השדה מתהדר בפעילות בינלאומית נרחבת, ותוכלו למצוא טיסות אליו וממנו ביעדים רבים בעולם, כולל אירופה, אמריקה הדרומית והצפונית, אסיה ואפריקה. מישראל יוצאות כמה טיסות יומיות לציריך, הן על ידי אל על והן על ידי חברת התעופה השווייצית סוויס אייר. הנסיעה משדה התעופה בציריך לשטוטגרט מצריכה עלייה על רכבת בתחנת הרכבת המרכזית של ציריך (ההגעה מהשדה אליה נעשית באמצעות נסיעת אוטובוס של כרבע שעה), ואורכת כשלוש שעות בסך הכל. 

עלויות הטיסה לשטוטגרט תלויות מאוד בזמן בשנה שבו טסים, שמשפיע ישירות על רמת הביקוש לכרטיסים. בשל העובדה שניתן להגיע אליה (באמצעות טיסת קונקשן) בטיסה עם חברות לואו קוסט, בהחלט ניתן למצוא אליה כרטיסים בעלות של כ-80 עד 90 דולר אמריקאי. עם זאת, במידה ובוחרים להגיע אליה דרך יעד מבוקש, או אם מזמינים כרטיס בעונת השיא של התיירות, אתם יכולים לצפות לכך שהמחירים יכפילו ואולי אפילו ישלשו את עצמם, בשל העלייה המשמעותית בביקוש.