טיסות לדורטמונד

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

דורטמונד (Dortmund) היא דוגמה מצוינת לעיר היודעת למתג את עצמה מחדש, ולייצר לעצמה תדמית שלא הייתה קיימת עד עכשיו. המיזוג הבולט שבה בין ישן וחדש הוא תוצאה של ההרס הכבד שנזרע בה במהלך מלחמת העולם השנייה, והשיקום האינטנסיבי שהגיע אחריו. השילוב של התעשיות בה, הכבדה והמסורתית מצד אחד, וההייטקיסטית-מדעית מן הצד השני (שהוכנסה לעיר בשנים האחרונות), יוצר גם הוא תחושה של עתיק ומודרני המשתלבים יחדיו.

היא עיר ותיקה אך צעירה, כזו שמציגה היסטוריה מרשימה יחד עם מספר רב של מוסדות אקדמיים וסטודנטים רבים היוצרים בעיר אווירה משוחררת ותוססת. תמצאו בה מגוון של מוזיאונים ואתרי היסטוריה ומורשת, לצד פסטיבלים רבים ומסיבות אל תוך הלילה.

flights to dortmund

טיסות ושדות תעופה באזור דורטמונד

בהתאם למעמדה כעיר תעשייתית, דורטמונד מתהדרת בשדה תעופה משלה, שדה בגודל בינוני-גדול. שדה התעופה שלה (Dortmund international airport – DTM) נמצא כעשרה קילומטר מזרחית לעיר, ועוברים בו קרוב לשלושה מיליון נוסעים בשנה. היתרון הגדול שלו הוא שרבות מהחברות הפועלות בו הן חברות לואו קוסט, או לחילופין חברות הפועלות עונתית בין דורטמונד ויעדי נופש שונים ברחבי אירופה. 

השדה בדורטמונד מתאים לתיירים ישראלים המגיעים מערים אחרות באירופה, או לאלו המגיעים מישראל ומעדיפים להגיע ישירות לעיר, בלי לעבור בדרך בערים אחרות. אין טיסות ישירות לישראל וממנה משדה התעופה בדורטמונד, ולכן תצטרכו לעשות עצירת ביניים ביעד אחר (לדוגמה בוקרשט, מינכן או וינה). עם זאת, היתרון המשמעותי בו הוא כמובן שהשדה קרוב מאוד לעיר, ומרוחק ממנה רק כעשרים דקות נסיעה ברכבת.

אפשרות לטיסה נוספת עם עצירת ביניים היא דרך שדה התעופה בקלן / בון (Konrad Adenauer Koln / Bonn airport – CGN). מדובר בשדה השישי בגודלו בגרמניה, המתהדר גם בנפח לא מבוטל של טיסות מטען. אי לכך, השדה הזה ערוך היטב לשרת מספר רב של נוסעים, ובשנת 2019 עבור בו יותר מ-12 מיליון נוסעים מכל העולם. פועלות בו חברות תעופה רבות מכל העולם, אירופאיות ולא אירופאיות כאחד. עם זאת, היות ואין ממנו טיסות ישירות לישראל וממנה, על מנת להגיע אליו תצטרכו לעשות עצירת ביניים באחת מהערים הרבות בגרמניה ואירופה שביניהן ובין שדה התעופה של קלן יש טיסות ישירות. בין אלו ניתן למנות את מינכן, וינה, ברלין, איסטנבול ועוד.

משדה התעופה של קלן / בון תוכלו להגיע ברכבת לדורטמונד. כולל עצירה בתחנת הרכבת המרכזית של קלן, הנסיעה אורכת כשעה וחצי בסך הכול. 

אם אתם מעדיפים להגיע בטיסה ישירה, ומשדה היעד להמשיך בתחבורה יבשתית אל דורטמונד, תוכלו לבחור מבין מספר אופציות. האופציה הראשונה היא נמל התעופה בדיסלדורף (Dusseldorf international airport – DUS), שהוא הנמל השלישי בגודלו בגרמניה. מדובר בשדה תעופה גדול במיוחד, עם תעבורת נוסעים של יותר מ-25.5 נפש בשנה (נכון ל-2019). פועלות בו מספר רב של חברות תעופה, וטיסות ישירות מתל אביב אליו וממנו מופעלות על ידי אל על. עם זאת, הטיסות האלו מופעלות רק בחלק מימות השבוע, כך שהן אינן מתאימות למי שרוצה לטוס ביום אחר. בכל מקרה, מתחנת הרכבת של שדה התעופה בדיסלדורף תוכלו לנסוע ישירות לדורטמונד, נסיעה שאורכת כארבעים וחמש דקות.

יעדים נוספים שאליהם ניתן להגיע בטיסה ישירה מישראל, ומהן תוכלו לנסוע אל דורטמונד, כוללים את ברלין, אמסטרדם (בהולנד) ובריסל (בבלגיה).

המבחר הגדול של היעדים שדרכם ניתן להגיע לדורטמונד מאפשר גמישות במחירים של כרטיסי הטיסה. תוכלו למצוא כרטיסים בטווח מחירים של 500-100 דולר, כתלות בחברת התעופה, השדה שבו תנחתו וכמובן העונה שבה תבחרו לטוס.

מתי מומלץ לבקר בדורטמונד?

חודשי הקיץ הם החודשים העמוסים ביותר בדורטמונד, כמו גם בשאר יעדי התיירות של אירופה. בחודשים הללו מתמלאת העיר מבקרים מגרמניה ומשאר העולם, הגודשים את אתרי התיירות, המלונות והמטוסים. זו הסיבה שהמחירים של השירותים הללו מזנקים בחודשי הקיץ, ויכולים לרבע ולחמש את עצמם בהשוואה לתאריכים מחוץ לשיא עונת התיירות. אם זהו הזמן היחיד שבו אתם יכולים לטייל, אל תוותרו על דורטמונד בגלל העומס. עם זאת, צפו מראש כי אתם הולכים לשלם הרבה על שירותי התיירות, והשתדלו להזמין כמה שיותר מהם כמה שיותר זמן מראש. ההבדל במחיר יכול להיות משמעותי.

למי שיכול, ההמלצה היא להגיע לדורטמונד בעונות המעבר, דהיינו באביב או בסתיו. בחודשים הללו מזג האוויר נוח לטיולים הן במקומות מקורים והן במקומות פתוחים, ומספר התיירים הנמוך יותר מאשר בקיץ מאפשר ליהנות מהאתרים הללו בלי להרגיש שאתם נדחסים עם עוד המוני אדם. הירידה במספר התיירים גם מובילה לכך שמחירי הטיסות ומקומות האירוח יורדים מעט וחוזרים לקו השפיות. היתרון הגדול הוא שגם בעונות הללו מציעה דורטמונד אירועים רבים ופסטיבלים מגוונים, שביניהם ניתן למנות את האוקטוברפסט המפורסם של דורטמונד (המקורי נערך במינכן) ועוד.