טיסות לגרמניה

ברלין, מינכן, פרנקפורט, דיסלדורף, המבורג וערים נוספות גדולות ובולטות בגרמניה הן סיבות טובות לארוז מזוודה ולעלות על טיסות לגרמניה הקרובה (יחסית). בתוך כארבע שעות וחצי בממוצע, כאשר מדובר בטיסה ישירה, אפשר להגיע לאחת המדינות המעניינות באירופה, זו המושכת אליה מטיילים מכל העולם וכמובן המוני ישראלים הבוחרים לבלות בה את חופשתם. בהיותה יעד מבוקש מאד, מציעה גרמניה מבחר רחב מאד של אטרקציות, פתרונות לינה מעולים, מסלולי טיול ומסעדות, בתי קפה ואירועים רבים לאורך כל השנה, ההופכים אותה ליעד מבוקש שאסור לפספס.

ניתן למצוא, ובכל עונה, מבחר רחב מאד של טיסות לגרמניה, המוצעות על ידי חברות התעופה השונות – טיסות היוצאות ישירות מישראל ומגיעות אל הערים הגדולות. תדירותן של הטיסות הללו גבוהה והן יוצאות אליה לאורך כל שעות היממה, בשעות היום המוקדמות וגם לאחר החשיכה. ליעדים הפופולריים יותר, כמו ברלין, מינכן ופרנקפורט אפשר למצוא מספר גדול במיוחד של טיסות, ואילו ליעדים האחרים מספר נמוך יותר, אך יחד עם זאת גדול מספיק כדי לספק פתרון מצוין לכל אלה, המעוניינים לעצור גם בהן ולשלב אותן במסלול הטיול שלהם. 

flights to germany

מחירים

עלות כרטיסי הטיסה לגרמניה נקבעת בהתאם לפרמטרים שונים: היעד שאליו טסים, העונה בשנה שבה טסים, חברת התעופה המפעילה את הטיסה וגם האם זו טיסה ישירה או טיסה עם עצירת ביניים (קונקשן). טווח המחירים הוא רחב מאד ונע בין 170 ל-700 דולר אמריקאי. נכון להיום, ובייחוד בשל התחרות הרבה בין חברות התעופה וחברות התיירות השונות, הן בארץ והן בעולם, אפשר למצוא, ובניגוד לעבר, טיסות במחירים מוזלים במיוחד, בפחות מ-200 דולרים. טיסות אלו, בחלקן, הן טיסות סדירות ובחלקן נחשבות לטיסות לואו-קוסט.

מתי כדאי לטוס?

בגרמניה יש לא מעט מה לראות ומה לעשות, ולכן בכל עונה אפשר ליהנות מכל מה שהיא מציעה ולבלות בנעימים באותם היעדים, שאליהם טסים. בדומה למדינות אירופאיות אחרות, בחודשי החורף קר מאד בגרמניה ובמרבית הערים שבה גם מושלג מאד. הקור הזה איננו פוגע באיכות הטיול והוא דווקא תורם רבות לאווירה. השלג, הלבן הצחור שמכסה את המבנים העתיקים ושווקי חג המולד המקסימים, הצבעוניים, שמעטרים את הערים הגדולות וגם את הכפרים, הופכים את הביקור בחודשי החורף בגרמניה לחוויה בלתי רגילה ולהזדמנות להתנסות בחורף אמיתי, כמותו פחות חווים בישראל. בין החודשים אוקטובר לדצמבר אפשר למצוא מבחר רחב של חבילות נופש, הכוללות גם טיסות מוזלות אך כדי ליהנות מהן מומלץ לדאוג להזמינן מראש.

בקיץ, כאשר הטמפרטורות עולות בגרמניה, יכולים המבקרים בה ליהנות ממזג אוויר נוח ונעים מאד ומשלל האירועים והפסטיבלים הנערכים בה. בין החודשים יוני לאוגוסט מגיעים לגרמניה מבקרים רבים ובייחוד לא מעט משפחות עם ילדים, הבוחרות למקד את חופשתן בעיקר באזור היער השחור. אפשר בחודשי הקיץ לשלב לצד הביקור בערים הגדולות גם ביקור באתרי הטבע השונים של גרמניה ולהמשיך למדינות סמוכות לה, שנמצאות במרחק נסיעה קצר. גם בתקופה זו מומלץ מאד לדאוג להזמין כרטיסי טיסה מראש בשל הביקוש הרב. 

איך טסים (ישירה/קונקשן)?

ישנו מבחר גדול מאד של טיסות לגרמניה, חלקן טיסות ישירות וחלקן טיסות עם עצירות ביניים (קונקשן). טיסות ישירות משדה התעופה בן גוריון ישראל לגרמניה יוצאות אל הערים הגדולות והמרכזיות שבה, אלו הנחשבות למתוירות ולמבוקשות ביותר: ברלין, מינכן ופרנקפורט. טיסות ישירות אלו נמשכות כארבע שעות ו-15 דקות (לברלין) ו-10 דקות (למינכן) ו-35 דקות (לפרנפוקט) והן יוצאות בתדירות גבוהה מאד לאורך כל השנה. המעוניינים לבקר בערים אחרות בגרמניה, יוכלו לבחור באפשרות של טיסות עם עצירות ביניים (טיסות קונקשן) היוצאות מישראל אל יעדים שונים באירופה או בגרמניה עצמה ומהם הן ממשיכות אל היעד הסופי שאליו מעוניינים להגיע (דיסלדורף, המבורג ועוד). משך הטיסה תלוי ביעד שבו עוצרים, בזמן ההמתנה אל הטיסה הבאה והמרחק בין יעד העצירה הראשון ליעד שאליו מעוניינים להגיע. 

חברות תעופה

ישנן לא מעט חברות תעופה, המפעילות טיסות סדירות וטיסות לואו-קוסט מישראל לגרמניה. אל על, הישראלית מופיעה ברשימה וגם לופטהנזה הגרמנית. חברות תעופה נוספות, שמציעות אף הן טיסות ישירות וטיסות עם עצירות ביניים הן: אייר פראנס, אירופלוט, KLM, אלאיטליה, ריינאייר, איזיג'יט, אוקראין אינטרנשיונל איירליינז, טורקיש איירליינז, פגסוס ועוד.

שדות תעופה של גרמניה

כיעד תיירותי ובולט מאד באירופה ובעולם כולו, מציעה גרמניה מספר גדול של שדות תעופה, כאשר כמה מהם נחשבים למרכזיים ולפעילים מאד. ברשימה זו אפשר למצוא את: שדה התעופה ברלין-טגל, שדה התעופה ברלין-ברנדנבורג, שדה התעופה דיסלדורף, שדה התעופה מינכן יוזף שטראוס ושדה התעופה של פרנקפורט. בכל אחד מהם עוברים המוני נוסעים לאורך כל השנה, הממשיכים מהשדה אל יעדים בכל העולם וגם אל יעדים פנים-ארציים (בתוך גרמניה עצמה). שדות התעופה האלה, ושדות התעופה האחרים של גרמניה, מקושרים אל הערים הסמוכות אליהם באמצעות פתרונות תחבורה מגוונים ונוחים, העומדים לרשות המבקרים: רכבות הן אחת האפשרויות, מוניות שירות וכמובן גם הסעות ושאטלים של בתי המלון או של חברות פרטיות בתשלום. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?