טיסות ליער השחור

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

יש ביער השחור (Schwarzwald) קסם שקשה למצוא במקום אחר, והוא זה שהופך אותו לכזה יעד תיירותי אטרקטיבי ומבוקש. האווירה הקסומה שלו, העיירות והכפרים הציוריים והערים וההיסטוריה הקשורים בו, כל אלה מביאים את היער השחור לקדמת הבמה בכל הקשור ליעדי תיירות. בנוסף, התשתית התיירותית המפותחת הופכת את הטיול בו לנוחה במיוחד, מה שמביא אליו משפחות רבות מכל העולם, ומישראל בפרט. 

את היער השחור תמצאו על הגבול הדרום מערבי של גרמניה, בסמוך לגבול השווייצרי והצרפתי. המגוון העצום של הערים, העיירות ונקודות העניין, מאפשר לכל אחד ואחת למצוא בו את מה שהם מחפשים בטיול. תוכלו למצוא בו נופים מהפנטים, מסיבות עד אור הבוקר, מוזיאונים מרתקים ועוד שלל אטרקציות שיעשו לכם את הטיול לבלתי נשכח.

black forest flights

מתי כדאי להגיע לטייל ביער השחור?

אם כל יעדי התיירות באירופה מגיעים לשיא בחודשי הקיץ מבחינת מספר התיירים, הרי שהיער השחור מגיע לשיא השיאים. העובדה שהוא מהווה יעד חופשה מועדף על משפחות, אירופאיות ולא אירופאיות כאחד, מכתיבה כמעט באופן דיקטטורי שמספר התיירים בו יאמיר בהתאמה עם החופשות במוסדות הלימוד. 

כתוצאה מהביקוש הנוסק בחודשים הללו באופן ספציפי, העלויות של שירותי התיירות באזור היעד השחור ביולי ואוגוסט מזנקים לגבהים שכמעט ולא נראים במקומות אחרים. יותר מכך, אם תתעוררו מאוחר מדי יכול להיות שלא תמצאו כבר מקום במלונות, גם אם תהיו מוכנים לשלם הרבה. ההמלצה היא לסגור את השירותים שאותם תצרכו מוקדם ככל האפשר, ואפילו שנה מראש לא יהיה מוקדם מדי. רק כך ניתן להשיג דילים במחירים סבירים ונוחים יחסית לכיס. 

אם יש לכם את האפשרות, ההמלצה החמה היא להגיע ליער השחור בחודשי הסתיו. באפריל ובמאי תמצאו את היער בשיא פריחתו, מזג האוויר מחייך והימים הולכים ומתארכים. בנוסף, עומס התיירים על חבל הארץ הזה לא גדול כמו בקיץ, מה שמאפשר לכם ליהנות ממנו בצורה אינטימית ואותנטית יותר. במקביל, הביקוש הנמוך יותר מוביל לירידת מחירי הטיסות ומקומות האירוח, מה שיאפשר לכם לסגור את הטיול בעלות הגיונית יותר מאשר טיול דומה בקיץ. 

חודשי החורף יכולים להיות גם הם חודשים טובים לטיול, אם כי לא בטוח שתרצו לטייל בהם בהרכב משפחתי עם ילדים קטנים. אין הרבה תיירים ביער השחור בחודשים הללו, ומחירי שירותי התיירות נמצאים בשפל שנתי, אך מזג האוויר עלול לאלץ אתכם לבלות זמן רב במקומות סגורים. טיול שכזה יכול להקשות על ילדים, ולכן מתאים בעיקר למבוגרים המעוניינים לחוות את הקסם החורפי של היער. 

טיסות ושדות תעופה ביער השחור

את הטיסות ליער השחור ניקח כאן מישראל לפרייבורג, הנחשבת לשער הכניסה ליער השחור. עם זאת, קחו בחשבון שהיער השחור משופע בערים ועיירות, כך שתוכלו לחשב מסלולים נוספים בהתאם לצרכים שלכם.

ראשית, חשוב לציין שלפרייבורג עצמה אין שדה תעופה הצמוד אליה, מה שאומר שאתם צריכים לנחות בשדה מרוחק מעט ולהגיע אליה בתחבורה ציבורית או ברכב שכור. עם זאת, היתרון הגדול הוא שהיא קרובה מאוד לגבולות, מה שהופך אותה לנגישה וקרובה לשדות תעופה שאליהם ומהם פועלות טיסות ישירות בישראל. 

השדה הקרוב ביותר לפרייבורג הוא שדה התעופה בבאזל, שווייץ (Euroairport Basel Mulhouse Frieburg – MLH, BSL, EAP), שבשמו אפילו מגולמת העיר פרייבורג. הוא משרת את משולש הגבולות גרמניה – שוויץ – צרפת, וככזה יש בו תחבורה יעילה מאוד אל הערים שאותן הוא משרת. תוכלו להגיע אליו בטיסה ישירה מתל אביב באמצעות חברת איזיג'ט, המשתמשת בשדה בבאזל כשדה הבית שלה בשווייץ. לאחר שתיקחו אוטובוס לתחנת הרכבת של באזל (כרבע שעה מהשדה), תוכלו לעלות על רכבת של כארבעים דקות לפרייבורג. 

על אף שהשדה בבאזל הוא הקרוב ביותר לפרייבורג, הוא עלול להיות לא מתאים עבור נוסעים המעוניינים בטיסה ישירה מפני שהטיסות הישירות מבוצעות רק בחלק מימות השבוע. עבור מי שרוצה לטוס בימים אחרים, או מעדיף שלא לטוס בחברת לואו קוסט, ניתן להגיע לפרייבורג גם דרך השדות בפרנקפורט, גרמניה, וציריך, בירת שווייץ. 

השדה בפרנקפורט הוא שדה גדול במיוחד, ותוכלו להגיע אליו בטיסות של חברת אל על ולופטהאנזה. תדירות הטיסות גבוהה, ותוכלו למצוא יותר מטיסה אחת בכל יום. בנוסף, בשל העובדה שהשדה בפרנקפורט הוא אחד העמוסים בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתוכלו למצוא בו את כל השירותים שלהם תזדקקו. מהשדה בפרנקפורט תוכלו להגיע ברכבת לפרייבורג, עם עצירה והחלפה במנהיים (Mannheim), בתוך כשעתיים.

ולבסוף, תוכלו להגיע לפרייבורג בטיסה ישירה גם דרך ציריך. יש אליה טיסות ישירות מתל אביב בכל יום בשבוע למעט שבת, הן על ידי חברת סוויס והן על ידי אל על. בנוסף, המגוון הרחב של היעדים האירופאים שמהם יש טיסה לציריך הופך את השדה הזה ליעד טוב גם עבור הטסים עם עצירת ביניים. מהשדה בציריך תוכלו להגיע לפרייבורג ברכבת, כשהנסיעה כולה (כולל 2 החלפות) תיקח קצת יותר משעתיים.

המגוון הרחב של השדות שדרכם אפשר להגיע לפרייבורג הופכים את מחירי הטיסות לנגישים יחסית, עם תלות כמובן בחברת התעופה ובעונה שבה תטוסו. הטווח שעליו נעים מחירי הכרטיסים הוא של 500-100 דולר אמריקאי לכרטיס, כאשר לרוב קניה מוקדמת תבטיח מחיר זול יותר.