טיסות לדרזדן

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

עבור רבים, דרזדן (Dresden) זכורה כאחד הסמלים הבולטים להרס שחוללה מלחמת העולם השנייה בחייהם של אזרחי המדינות הלוחמות. ההפצצה המסיבית שערכו בעלות הברית על העיר הפכה אותה למשל לחורבן טוטאלי. גם הבריחה ההמונית של האוכלוסייה מהעיר תרמה לדימוי הזה.

עם זאת, במהלך השנים הפגינה דרזדן יכולות שיקום פנומנליות. מדובר בעיר עתיקה מאוד, עם היסטוריה עשירה ומפוארת שידעה תהפוכות רבות במהלך השנים. השיקום שהיא עברה לאחר המלחמה מציג בפני המבקרים שילוב אקלקטי של עתיק ומודרני, ישן וחדש.

flights to dresden

טיסות ושדות תעופה באזור דרזדן

למי שמעוניין לבקר בדרזדן יש מספר אפשרויות להגיע אליה, אך בכל אופן לא תמצאו טיסות ישירות בין ישראל ודרזדן. אלא אם אתם מגיעים מיעד אחר באירופה, תצטרכו לעשות עצירת ביניים בעיר אחרת לפני שתוכלו לנחות בעיר. שדה התעופה של דרזדן (Dresden international airport – DRS) נמצא כתשעה קילומטר צפונית לעיר, והתנועה בין העיר ובינו היא באמצעות רכבת של כעשרים דקות. מדובר בשדה בגודל בינוני, עם תעבורה של 1.5-2 מיליון נוסעים בשנה. תמצאו בו טיסות מרבות מבירות אירופה, כדוגמת אמסטרדם, לונדון, ציריך ועוד. כמו כן, תוכלו להגיע אליו דרך ערים אחרות בגרמניה, כמו ברלין או פרנקפורט, שאליהן יש טיסות ישירות.

אופציה נוספת היא להגיע דרך צ'כיה, שכן דרזדן נמצאת קרוב לגבול המזרחי של גרמניה עם צ'כיה. שדה התעופה של פראג (Václav Havel Airport Prague – PRG) הוא שדה ותיק, גדול ומרווח, שהוכתר בעבר כשדה הטוב ביותר של מזרח אירופה. הוא שדה גדול במיוחד, עם תעבורת נוסעים של יותר מ-17 מיליון איש בשנה. פועלות בו מספר רב של חברות תעופה מכל העולם, ותוכלו להגיע אליו בטיסה ישירה מכל יבשת בגלובוס כמעט. אי לכך, אתם יכולים לצפות שהשירותים התיירותיים השונים בו יהיו מפותחים מאוד, ושתוכלו למצוא בו את כל מה שאתם צריכים, בין אם אתם נוסעים מתמידים ובין אם אתם חדשים בתחום. 

יש כמה חברות המפעילות טיסות ישירות בין תל אביב ופראג, כולל אל על, צ'ק איירליינס ואחרות. על מנת להגיע מפראג לדרזדן, עליכם להגיע ראשית לתחנת הרכבת המרכזית של העיר. משם, תוכלו לנסוע ברכבת ישירה לדרזדן, נסיעה האורכת כשעתיים ורבע. 

אם אתם מעדיפים לטוס ישירות לגרמניה, ומשם כבר להתגלגל אל דרזדן, תוכלו לקחת טיסה לברלין או לפרנקפורט. תחום התעופה בברלין עובר שינויים דרמטיים לאחרונה, שכן שדה התעופה טגל (הגדול מבין השניים של ברלין) עומד בפני סגירה, ובמקומו עומד להיפתח שדה התעופה ברנדנבורג (Brandenburg international airport – BER), בסמוך לשדה שוננפלד (Schoenenfeld berlin airport – SXF) הקיים. טיסות ישירות לאחד משדות התעופה של ברלין (כתלות האם תטוסו לפני או אחרי הפתיחה של שדה התעופה ברנדנבורג) מופעלות על ידי מספר חברות תעופה, כולל אל על, איזי ג'ט ועוד. כך או כך, כל שדות התעופה של ברלין בנויים לתעבורה של מיליוני נוסעים בכל שנה, ככה שאתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בשדות נוחים ונגישים. מתחנת הרכבת המרכזית של ברלין תוכלו להגיע לדרזדן בנסיעת רכבת של פחות משעתיים.

עלות ההגעה לדרזדן משתנה מאוד כתלות בעונה, בחברת התעופה ובשדה שבו אתם בוחרים לנחות. לרוב, אופציית הטיסה דרך פראג תהיה הזולה ביותר, הן בשל מיסי הנמל הנמוכים והן בשל החברות הזולות יחסית המפעילות את הקו. הטווח שעליו נעים המחירים הוא בין כ-80 דולר אמריקאי בעונות השפל, ועד ל-400 דולר (או יותר) בשיא העונה. 

מתי כדאי להגיע לדרזדן?

באופן כללי, העונה העמוסה ביותר בדרזדן היא עונת הקיץ, בדגש על החודשים יולי ואוגוסט. תנועת הנופשים עולה משמעותית בחודשים הללו בכל אירופה, ודרזדן לא יוצאת מן הכלל הזה. הביקוש הרב למלונות, טיסות ואטרקציות בתקופה הזו מוביל לעליית מחירים, שעלולה בסופו של דבר לגרום לכך שהחופשה שלכם בקיץ תעלה כפול ויותר מחופשה דומה מחוץ לעונה. אמנם יכול להיות מאוד שבדומה לנופשים האחרים המגיעים לעיר, גם לכם האפשרות היחידה היא להגיע בקיץ. אם זה לא המצב, ההמלצה היא לבחור זמן אחר לחופשה.

העונה המומלצת ביותר היא האביב, שאז מספר התיירים מועט יותר והמחירים שפויים יותר. תוכלו למצוא את עצמכם נהנים במסיבות, לבקר באתרים ההיסטוריים ובאופן כללי ליהנות מחופשה עמוסה פחות, יקרה פחות ואינטימית יותר עם העיר המיוחדת הזו.

בחודשי החורף, הגם שהם אינם פופולריים במיוחד בקרב התיירים, חווה דרזדן זרם קבוע של תיירים הבאים לראות את העיר בשלג. בנוסף, פסטיבל הקרח המפורסם של דרזדן (Eiswelt Dresden) הנערך בדצמבר עד פברואר (עם מוצגי קרח, אירועים ומופעים) מושך אליו המוני תיירים מכל העולם. באופן כללי זו העונה הנכונה לחפש בה דילים משתלמים על טיסות ומלונות, אך אל תצפו למצוא את העיר ריקה מתיירים. הדבר נכון במיוחד באזור חג המולד וראש השנה האזרחי, אז חווים כל יעדי התיירות פיק זמני של מבקרים.