טיסות לקלן

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

בשל גודלה, המרכזיות שלה, והקרבה שלה לגבולות עם מדינות אירופאיות אחרות, אין זה פלא שקלן (Cologne. בגרמנית – Köln), מהווה יעד מועדף על רבים מהתיירים המבקרים בגרמניה. היא עיר גדולה מאוד, עם אוכלוסייה של כמיליון נפש, השוכנת לגדותיו של נהר הריין המפורסם. מי שמגיע לקלן, יגלה עיר עשירה בהיסטוריה ותרבות. מדובר על העיר הגדולה העתיקה ביותר במדינת גרמניה, כשייסודה מתוארך לשנת 38 לפני הספירה הנוצרית. היא ידועה בקתדרלה שלה, שבנייתה החלה בימי הביניים ונמשכה כשש מאות (!) שנה, וכן בהיותה עיר הולדתו של קונראד אדנאואר, מי שהיה ראש הממשלה של גרמניה המערבית ותרם רבות לשיקומה (שדה התעופה המקומי קרוי על שמו). 

בדומה לדיסלדורף הסמוכה, גם קלן נפגעה קשות במהלך מלחמת העולם השנייה, ואוכלוסייתה התדלדלה באותה התקופה בצורה דרמטית (נשארו בעיר כ-5% מהאוכלוסייה המקורית). לאחר המלחמה שוקמה העיר בחיפזון, מה שהוביל לכך שהישן והחדש משמשים בה בערבוביה באופן בולט מאוד.

cologne flights

מתי מומלץ להגיע לקלן?

בהיותה עיר חשובה מאוד בגרמניה, וגם תודות לרב-לאומיות המאפיינת אותה, קלן מלאה בתיירים לאורך כל השנה. עם זאת, כמו בכל יעד תיירותי אחר, גם כאן ניתן למצוא זמנים שבהם מספר התיירים עולה ויורד, ובהתאם לו עולות ויורדות העלויות של שירותי התיירות השונים. 

בדומה לכל שאר יעדי התיירות באירופה, גם קלן מתאפיינת בכך שעונת התיירות שלה מגיעה לשיאה בקיץ. היא אמנם מתחילה בסוף אפריל ותחילת מאי, אך הרוב המוחלט של התיירים מנצלים את מזג האוויר החם של יולי ואוגוסט, כמו גם את החופשה במוסדות הלימוד, על מנת לטייל בעיר. מדובר כאן כמובן גם על תיירים מקומיים וגם על בינלאומיים. בשל כך, העלות של תשתיות התיירות, כמו טיסות, מלונות ואטרקציות, נוטה לעלות בחודשים הללו, בהתאם לביקוש הגואה. אם אתם מתכננים להגיע לקלן בקיץ, מומלץ לתכנן את הטיול זמן רב מראש על מנת לצמצם את התשלום הגבוה על ההוצאות העיקריות (טיסות ומקומות לינה). התארגנות ברגע האחרון עלולה לעלות לכם ביוקר.

לעומת זאת, אם אתם מוכנים לאתגר את עצמכם עם מזג אוויר חורפי אירופאי ונשכני, אזי תשמחו לגלות שבחודשי החורף (בדגש על סוף ינואר עד תחילת מרץ) מספר התיירים בעיר יורד משמעותית ואיתו גם המחירים. תוכלו למצוא בתקופה הזו דילים משתלמים במיוחד, ולסגור את כל החופשה בעלות נמוכה משמעותית מזו של חופשה דומה בקיץ. בתקופה של חג המולד והשנה האזרחית החדשה (סוף דצמבר ותחילת ינואר) חווה קלן עלייה זמנית במספר התיירים, כמו בכל מקום באירופה. 

טיסות ושדות תעופה בקלן

על אף גודלה של קלן, ועל אף העובדה שיש לה שדה תעופה משמעותי משלה, אין אליה טיסות ישירות מישראל. עם זאת, הגישה אליה יחסית נוחה, שכן ניתן לטוס בטיסה ישירה ליעדים אחרים בגרמניה (ואפילו במדינות שכנות, כמו הולנד או בלגיה), ומשם להגיע אליה בעזרת התחבורה הציבורית היעילה, או ברכב שכור.

האופציה הנוחה ביותר עבור מי שלא מעוניין לבלות זמן רב בעצירות ביניים, היא לקחת טיסה ישירה מתל אביב לדיסלדורף (Düsseldorf International Airport – DUS) הסמוכה לקלן. חברת אל על מבצעת טיסות ישירות בין הנמלים, אם כי לא בכל יום בשבוע. השדה עצמו הוא אחד השדות הגדולים ביותר בגרמניה, עם תעבורת נוסעים של יותר מ-20 מיליון בשנה. אי לכך, תוכלו למצוא בשדה את כל מה שאתם צריכים על מנת להגיע לקלן וליעדים אחרים בגרמניה בפרט, ובאירופה בכלל. ההגעה לקלן משדה התעופה בדיסלדורף היא יחסית פשוטה. עליכם לקחת שאטל של כמה דקות לתחנת הרכבת של שדה התעופה, ומשם תוכלו לעלות על רכבת של כארבעים דקות שתביא אתכם ישירות לקלן.

מי שמעדיף לטוס ישירות לקלן, בין אם מישראל ובין אם מיעד אחר באירופה או בשאר העולם, ישמח לשמוע שהעיר מתהדרת בשדה תעופה בגודל מכובד ביותר. שדה התעופה הזה משרת את שתי הערים הסמוכות קלן ובון, ומכאן שמו (Köln/Bonn International Airport – CGN). לשדה נפח תעבורתי של יותר מ-12 מיליון נוסעים בשנה, וטיסות אליו מגיעות מרחבי אירופה ומחוצה לה. כמו שנאמר, אין טיסות ישירות בין שדה התעופה של קלן לישראל, אך ניתן למצוא מספר רב של טיסות עם עצירות ביניים קצרות ביעדים נוחים.

למעוניינים, בריסל בירת בלגיה היא יעד חוץ-גרמני שממנו ניתן להגיע בנוחות יחסית לקלן. מדובר בשדה תעופה גדול במיוחד, המשרת מספר רב של חברות תעופה. תיירים רבים עושים עצירת ביניים בבריסל בדרכם ליעדים אחרים בעולם, מה שהופך את השדה הזה לאחד הנוחים ביותר באירופה. לשמחת הנוסעים הישראלים, יש מספר רב של טיסות שבועיות ישירות בין תל אביב לבריסל. טיסות אלו מבוצעות הן על ידי אל על, והן על ידי חברת התעופה הלאומית של בלגיה (Brussels Airlines). לאחר שתגיעו בטיסה ישירה לבריסל, תוכלו לקחת רכבת מתחנת הרכבת הצפונית של העיר (Bruxelles-Nord) ישירות לקלן. אורך הנסיעה ברכבת הוא קצת פחות משעתיים.

העלות של טיסה לקלן משתנה מאוד כתלות בעונה ובביקוש. עם זאת, ניתן לומר בצורה זהירה כי הקו הזול ביותר הוא זה המגיע ישירות לשדה התעופה של קלן, עם עצירת ביניים ביעד אחר (בדרך כלל בטיסת לואו קוסט). טווח המחירים נע בין כ-100 דולר אמריקאי מחוץ לעונת התיירות, ועד לכמה מאות דולרים בשיאה.