השכרת רכב בפרנקפורט

פרנקפורט (Frankfurt) היא אחת הערים הפחות מוערכות מבחינת תיירות בגרמניה. היא נמצאת בצילה של ברלין ומינכן, ואפילו אזורים כמו היער השחור, אם כי יש בה הרבה מאוד אפשרויות מעניינות מאוד לתיירים, בנושאים שונים כמו ספורט, תרבות, אומנות ואזורים ירוקים ומרהיבים. פרנקפורט נמצאת על נהר המיין (ומכאן שמה המלא – פרנקפורט אם מיין), והיא מהווה את המרכז הכלכלי והמסחרי של האזור כולו. יש לה סקייליין משובח ומרהיב, וטאץ’ צפון אמריקאי שקשה מאוד למצוא באירופה. הכינויים שלה, בין השאר “מנהטן” ו-“שיקגו על נהר המיין”, מראים על הקדמה והטכנולוגיה שהיא שמה בקדמת הבמה.

פרנקפורט מדורגת באופן קבוע ברשימת 10 הערים שהכי טוב לחיות בהן, לעבוד בהן, ולעשות בהן עסקים בעולם. היא מציעה מגוון רחב של אופציות תיירותיות ותרבותיות, ובמרכזן – ה”מסה פרנקפורט”, מרכז תרבות אשר מארח אירועים חשובים ומגוונים מספר פעמים בשנה. בפרנקפורט יש כמות גדולה מאוד של מוזיאונים בז’אנרים של אומנות, מדע והיסטוריה, וזוהי עיר מדהימה אותה רצוי לחקור דווקא בהליכה. למעשה, בפרנקפורט יש מספר מסלולים מובנים להליכה אשר עוברים בנקודות מרכזיות בעיר, כולל גשר מיוחד שנבנה ב-1911 (ושופץ מאז), אשר מחבר בין רובע סאכנהאוזן לבין הרובע המרכזי, שניים מהאזורים המרכזיים ביותר בעיר. עם זאת, יש מקרים בהם השכרת רכב בפרנקפורט היא הדרך הנכונה, וזאת על מנת ליהנות ממנה ומהפריפריה שלה בצורה שהיא קצת שונה, קצת יותר מהירה, ועם אופציות שלא קיימות כאשר הולכים ברגל.

Frankfurt car rental

כמה זה עולה לנו?

כל חברות השכרת הרכב הגדולות עובדות בפרנקפורט ונמצאות, באופן טבעי, בשדה התעופה ובשאר המקומות המרכזיים ברובע העיר. מחיר של רכב בייסיק או מיני, עם מקום לשני מבוגרים ושתי מזוודות, יעלה לכם כ-18 אירו בלבד ליממה. בצד השני של הספקטרום נמצאים רכבים גדולים ויוקרתיים יותר, כולל סטיישן וואגן חדשים, היכולים להתאים למשפחה גדולה ול-3 או 4 מזוודות, כאשר המחיר של השכרת רכב שכזה יכולה להגיע ל-45 אירו לערך. כל השכרות הרכב לא כוללות כמובן עלויות של דלק, עלויות נוספות של מיסוי ותוספות שלקוחות עשויים לבקש באופן ספציפי. המחירים עולים בסופי שבוע ובעונות החמות של התיירות, וכמובן שיש אפשרות להזמין רכבי יוקרה או רכבי שטח במחירים גבוהים יותר שלא נמצאים בסקלה הזו.

מתי להזמין?

כמו בכל סוג של הזמנה בחו”ל, העדיפות היא להיערך מראש ולהזמין את הרכבים כמה שיותר מוקדם, עד כמה שניתן. בקיץ, בין יוני לאוגוסט, שיא עונת התיירות בפרנקפורט, המחירים הם כמובן גבוהים יותר ועולים בכמה אחוזים בודדים. בחורף, המחירים חוזרים למחירי הסטנדרט, כאשר המחירים בעונות המעבר הם איפשהו בתווך. חשוב לציין שבהרבה מקרים, פרנקפורט מארחת בעיקר משפחות בקיץ, כאשר בחורף ובתקופות החגים והמעבר, אפשר לראות הרבה זוגות וחבורות של חברים אשר מטיילים בעיר. האידאל הוא להזמין את הרכב כחודש או חודשיים מראש, ולשריין את הרכב המתאים, כדי לא להגיע למצב בו אין בחברה רכב מתאים לצרכים שלכם. הערת ביניים – חשוב לבדוק את לוח הזמנים של האירועים בעיר וסביבתה, שכן יש לכך השפעה גדולה על התנועה ומפת הפקקים.

בפרנקפורט יש כמה אירועים מרכזיים בכל שנה, שנוטים לעכב את התנועה מבחינת פקקים ועומסים, קצת יותר מתמיד. יריד הספרים הגדול במסה פרנקפורט באוקטובר, מרתון היורו הגדול באוקטובר, יריד הכריסטמס בדצמבר, ערב השנה החדשה, יריד האומנות באפריל ואופרנפלאץ – פסטיבל הקיץ הנערך ביוני. כל משחק גדול של קבוצת הכדורגל של פרנקפורט גם הוא גורם לעומס ולעיכובים בעיר, כשלעיר יש גם קבוצת כדורסל טובה (דבר שלא אופייני בתרבות הגרמנית), שמארחת גם היא משחקים גדולים לעיתים. באתר המצוין TOMTOM תוכלו לקבל מפות פקקי תנועה און ליין ובכל זמן, כולל המלצות כיצד להימנע מעמידה בפקקים ואף נתונים על זמני הפקקים בעיר. כך למשל, תוכלו לראות, שאם אתם רוצים לנסוע ממקום למקום בתוך העיר ביום חמישי, עדיף שתעשו זאת לפני  השעה 17:00. יום חמישי הוא כמובן היום העמוס ביותר בשבוע, כאשר הימים סביב הכריסטמס, הם ימים עמוסים במיוחד, לבטח סביב מרכזי הקניות הרבים בעיר.

מה בוחרים?

מרבית שוכרי הרכבים בפרנקפורט הולכים על רכבים סטנדרטיים המתאימים לזוגות או משפחות, אך חשוב מאוד להגדיר את הצרכים שלכם עוד בעת ההזמנה. לכל דבר יש משמעות בבחירת הרכב המתאים, כולל כמות המזוודות, סוג הרכב, סוג הדלק שהוא צורך, ובנוסף, האם מדובר ברכב עם נגרר או תוספות אחרות. חשוב מאוד לחשוב על כל הצרכים שעלולים לצוץ במהלך הטיול, ולבקש מחברת ההשכרה את כל מה שנדרש, אפילו אם תידרשו להוסיף כמה שקלים. הנוחות והפונקציונליות במהלך נסיעות בחו”ל, לבטח אם הן כוללות רכב מושכר, הן קריטיות. בחירה לא נכונה של רכב תקשה עליכם מאוד, גם בנסיעות ארוכות, ולבטח בנסיעות שדורשות מעבר באזורים פחות עירוניים ומפותחים. העדיפות היא, כמובן, ללכת על חברות ההשכרה הגדולות ובינלאומיות ולבדוק אם במהלך הנסיעות, יש צורך באישורי מעבר, אופציות חנייה יקרות והיכן אפשר למלא דלק בדרך.

רישיון נהיגה בינלאומי

כל אדם שרוצה לשכור רכב בחו”ל בכלל, ובפרנקפורט בפרט, צריך לשאת רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף, אף על פי שתנאי זה איננו תקף לכל חברות השכרת הרכבים כתנאי לעסקה. 

הנהיגה והניווט בעיר

בניגוד לברלין ומינכן, שהן ערים שעוברות תהליכי שיפור תחבורתיים בכל עת, פרנקפורט היא פחות ידידותית, באופן יחסי כמובן, לנהג האורח והזר. בחלק מהמקרים, הכבישים שלה צרים ולא מטופחים, ולעיתים אף מבלבלים ומטעים. עם זאת, וזאת שוב בניגוד לערים הגדולות, בפרנקפורט עדיף להסתובב עם רכב בחלק גדול מהזמן. האטרקציות של העיר מפוזרות במקומות שונים, ובמקום להסתבך עם רכבות ואוטובוסים, הזמן ינוצל הכי טוב אם תשכרו רכב שמתאים לכם, תמצו אזור אחד ותעברו ברכב לאזור אחר. תרבות הנהיגה בגרמניה היא מעט אגרסיבית ביחס לאירופה, ודי דומה לישראל. חשוב להיות מודעים לתמרורים הנפוצים ולחוקי התנועה הבסיסיים.

פרנקפורט היא עיר מרכזית, כך שהיא מקושרת מאוד לכל האוטובאנים, וקל מאוד להגיע אליה ולצאת ממנה לפריפריה הנהדרת שלה ולאזורים קרובים, כמו היער השחור. חשוב לזכור שבאוטובאנים אין הגבלת מהירות, ובנוסף, העדיפות היא להשתמש בווייז או באפליקציות ניווט דומות כדי לייעל את הנסיעה שלכם ובעיקר לא לטעות, כי פרנקפורט כאמור, היא עיר עם דרכים מעט פתלתלות. בגלל שגרמניה היא מעצמת בניית רכבים, תוכלו למצוא הרבה מאוד רכבי יוקרה לידכם ואף להשכיר רכבים כאלו במחירים זולים ביחס למקומות אחרים בעולם, כך שזה יתרון למקרה שתרצו להתפנק.

החנייה בפרנקפורט

אתגר החנייה בפרנקפורט הוא לא פשוט. יש הרבה מאוד שלטים עם שעות שונות בהן אפשר לחנות במקומות מסוימים והקנסות הם יחסית גבוהים, ויכולים להגיע עד 40 אירו לחנייה שלא בשעות הנקובות. בעיר יש הרבה “אזורים ירוקים”, אשר נותנים עדיפות לרכבים ירוקים ועל בסיס חשמל. אם אתם מתכננים חניות ארוכות טווח במקומות אסטרטגיים בפרנקפורט, ייתכן שעדיף לכם לנסות ולהזמין רכב חשמלי או היברידי. החניונים הם די נפוצים, והמחירים שלהם יחסית גבוהים, אך לא כמו בערים הגדולות יותר. יש הרבה אופציות חנייה בתשלום, בסכומים סבירים של כ-2.5 אירו לשעה.