שווקים בברלין

השווקים של ברלין הם אטרקציה בפני עצמה, זו המושכת אליה המוני תיירים. מרבית השווקים פתוחים כדרך קבע לאורך כל השנה, כאשר חלק מהם פועלים אך ורק בחודשי החורף, בזמן חג המולד (לפני וגם מעט אחרי). השווקים הללו מציעים, בין היתר, תוצרת מקומית והם הזדמנות להתחכך עם מקומיים ולרכוש מזכרות ופריטים מיוחדים. 

markets in berlin

שוק 17 ביוני (Der Berliner Trodelmarkt) – השוק הצבעוני והגדול הזה מתמקד במכירת עתיקות מכל מיני סוגים. שוק 17 ביוני, שוק פשפשים מוכר מאד בברלין, הוא גם השוק הגדול ביותר בעיר עצמה, אם כי, ובאופן מפתיע, איננו בין המתוירים ביותר. בדוכנים שבו תוכלו למצוא בגדי יד שנייה, תקליטים ישנים וחדשים, רהיטים מסוגננים ויפים, כלי חרסינה, תכשיטים, תיקים ופריטים נוסטלגיים שנאספו לאורך השנים. הרעבים יוכלו להרגיע את הרעב באחד מדוכני האוכל שבו, המציעים למכירה, יחד עם בירה מקומית טובה, גם נקניקיות טעימות ומאכלים נוספים קלים. השוק פתוח בסופי שבוע, בימים שבת וראשון מהשעה 10:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים. 

אורבן שפרה (Urban Spree) – שוק זה הוא, למעשה, מתחם של הנאגרים גדולים, שעל קירותיהם ציורים צבעוניים, המשווים למקום מראה מיוחד עוד יותר. מטרתו העיקרית של אורבן שופרה היא לקדם את האמנות המקומית האורבנית והוא עושה זאת באמצעות תערוכות מתחלפות, המוצגות בגלריות שבמקום, באמצעות סדנאות שפתוחות לקהל הרחב וכמובן גם באמצעות דוכנים של מזון ושתיhה, הפזורים בנקודות שונות. יש במתחם גם מועדונים, העורכים מסיבות לצעירים וכן בתי קפה שנעים לשבת בהם על אספרסו קצר ועוגה טובה או כל קינוח אחר. המקום מהווה אטרקציה נפלאה לכל מי שרוצה להעביר את הזמן שלו בברלין בכיף ובהנאה, וחובבי האתגר יוכלו לנסות בו את קיר הטיפוס וכן את אולם ההחלקה על סקייטבורד ועל רולר בליידס. בכל יום ראשון נפתח שוק פשפשים חביב עם בגדי וינטאג', תיקים וארנקים, רהיטים, נעליים ועוד. לא מדובר בשוק גדול מאד, אך בהחלט כזה שתורם למקום. שימו לב – השוק נסגר בחודשי החורף ונפתח מחדש לקראת האביב. 

שוק הפשפשים שבמאואר פארק (Flea Market at Mauerpark) – המוני דוכני תיקים, בגדים, שלטים מכל מיני סוגים, צעצועים והפתעות נוספות הם רק חלק ממה שתמצאו בשוק הפשפשים המקסים שבמאואר פארק. השוק פתוח למבקרים בכל יום ראשון החל מהשעה 09:00 בבוקר ועד 18:00 ולעתים נערכות בו גם הופעות קריוקי, המתאימות לאמיצים שבחבורה. זהו אחד השווקים המוכרים והאהובים שבעיר, ובייחוד בקרב אלה המחפשים פריטי יד שנייה. יש בו גם דוכני אוכל שאסור לפספס ושלל פריטים אותנטיים במחירים משתלמים. שימו לב – בימים גשומים וחורפיים מאד השוק איננו פועל. מומלץ מאד לעקוב אחר אתר השוק אודות שעות הפתיחה והפעילות שלו. 

שוק הפשפשים שבפארברלינר פלאץ (Fehrbelliner Platz) – גם כאן מדובר בשוק פשפשים פופולרי בעיר, שוק עם 130 דוכנים. מרביתם מציעים חפצי אמנות מכל מיני סוגים ואחרים ספרים, תמונות, תכשיטים, עבודות קרמיקה, בגדי וינטאג', תכשיטים ועוד. השוק פתוח בסופי השבוע, בימי שבת וראשון החל מהשעה 10:00 בבוקר ועד 16:00. הוא נמצא בחלקה המערבי של ברלין, ב-Fehrbelliner Platz 1. למי שמגיע לשוק מומלץ שלא לפספס את שוק האוכל התאילנדי, המתקיים בפארק הצמוד אליו. 

השוק בכיכר ארקונפלאץ (Arkonaplatz) – חובבי העתיקות יראו בשוק זה גן עדן של ממש. הוא נמצא בכיכר ארקונפלאץ, ומכאן גם שמו, והוא אחד השווקים הנעימים בעיר. יש בו ענתיקות מכל מיני סוגים ומוכרים אדיבים וחייכנים. השוק פתוח לאורך כל השנה, גם במהלך חודשי החורף, בימי ראשון בלבד מהשעה 10:00 בבוקר ועד השעה 16:00 אחר הצהריים. 

שווקי חג המולד – בכל הקשור לשווקי חג המולד, ברלין היא יעד מתאים להגיע אליו. החל מחודש נובמבר ועד סוף דצמבר, ולעתים גם בשבוע הראשון של ינואר, נערכים ברחבי העיר שווקי חג מולד ססגוניים, המושכים אליהם תיירים וכמובן לא מעט מקומיים. בשעות אחר הצהריים ולאורך שעות הערב נדלקים בהם אורות צבעוניים המקשטים אותם מכל עבר ויחד עם ערמונים חמים, מנות אחרות פשוטות וטובות ויין מתוק הם מציעים אווירה שאין כמותה. ברשימה הארוכה של שווקי חג המולד של ברלין אפשר למצוא את השוק שבכיכר המרכזית של ברלין – כיכר ז'נדרמרקט, השוק שבארמון רוטנברג והשוק שבסמוך לאלכסנדרפלאץ. שווקים אלה ממחישים מקרוב את המסורת המקומית החגיגית ומאפשרים לכל המבקרים ליהנות ממנה, מבלי להוציא על כך סכומי כסף גבוהים. בחלק משווקי חג המולד מוצעות אטרקציות חביבות לילדים, לרבות האפשרות להחליק ברחבת קרח, ליהנות מגלגל ענק וממתקנים המותאמים לילדים.  

אז מה היה לנו עד עכשיו?